arrow_drop_up
arrow_drop_up
arrow_drop_up
arrow_drop_up
arrow_drop_up
arrow_drop_up

Zapoznaj się z artykułami na naszym blogu! |

home
Poznaj nas
info
Kursy programowania
people
Sylwetki wykładowców
location_on
Gdzie działamy?
create
Nasze artykuły
mail
Zapraszamy do kontaktu!

Artykuły.

Czym się zajmuje Front-End Developer, Back-End Developer, a czym Full-Stack Developer?

Front-End Developer - programista zajmujący się wyglądem strony/aplikacji oraz jej podstawowymi funkcjonalnościami działającymi po stronie przeglądarki np. reakcja na kliknięcie w daną pozycję menu czy dany przycisk itd. Jest również odpowiedzialny za przesłanie/przekazanie danych odebranych od użytkownika do serwera oraz za przetworzenie i wyświetlenie danych zwracanych przez serwer (np. listy produktów sklepu internetowego). Kiedyś od front-end Developera wymagało się przede wszystkim znajomości języka HTML oraz CSS. Na dzień dzisiejszy wymagania stawiane Front-End Developerom są znacznie szersze. Wymagana jest m.in. znajomość języka JavaScript (ES6), jego pochodnych np. TypeScript, frameworków np. Angular, React itd. Ponadto Front-End Developer musi opanować przynajmniej jeden z dostępnych preprocesorów CSS oraz systemów kontroli wersji np. GIT. Coraz częściej od Front-End Developera wymaga się również znajomości podstaw technologii Back-Endowych np. Javy czy node.js. Dobrze, aby Front-End Developer znał przynajmniej podstawy SEO (pozycjonowania stron w wyszukiwarkach) oraz user usability (odpowiedniej użyteczności oraz prostoty w obsłudze strony/aplikacji).

Czytaj

Finansowanie naszego kursu programowania.

Jeśli jesteś zainteresowany dofinansowaniem naszego kursu programowania zapoznaj się z tym artykułem.

Czytaj

Podstawowe technologie Front-End. Część naszego kursu zdalnego Front-End Developer.

Chcesz zobaczyć przykładowe lekcje zdalne naszego kursu Front-End Developer? Zapraszamy!

Czytaj

Kurs Front-End Developer - zakończenie kolejnej edycji w Krakowie.

W dniu 02.08.2020 r. zakonczyliśmy kolejną edycję kursu Front-End Developer w Krakowie. Termin kursu zbiegł się z czasem pandemi, dlatego był prowadzony zdalnie. Niemniej jednak zdaliśmy również ten egzamin! Wasze pozytywne opinie dot. lekcji zdalnych są na to najlepszym dowodem. Bardzo Wam dziękujemy za wspólną naukę w tym trudnym czasie. Zachęcamy Was gorąco do dalszego samorozwoju i życzymy samych sukcesów. Tych zawodowych, jak również osobistych :) Dajcie czasami znać co tam u Was słychać...

Czytaj

Kurs programowania Front-End dla młodzieży - zakończenie dwóch edycji.

W ostatnim czasie (29.06 oraz 01.07 br.) zakończyliśmy dwie edycje kursu Front-End Developer dla młodzieży. Dzięki współpracy z TEB Edukacja Kraków udało nam się zebrać grupę młodych osób, które z chęcią czerpały wiedzę przez cały rok szkolny. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w kursie i życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w dalszej nauce programowania. Nie zapominajcie proszę, że programista musi cały czas pogłębiać wiedzę i "szlifować" swój warsztat. Ten zawód jest ciekawy i niesamowity, ale również wymagający! Mamy również nadzieje, że niedługo uruchomimy kolejną edycję, na którą już teraz serdecznie zapraszamy!

Czytaj

Kurs programowania Front-End Developer Kraków, Warszawa - szczegóły.

Poniżej znajduje się szczegółowy opis naszego kursu programowania - moduł I - Front-End Developer w Krakowie oraz w Warszawie.

Czytaj

Opinia absolwentów kursu Front-End Developer

Poniżej prezentujemy film przedstawiający opinię naszego kursu Front-End Developer wyrażoną przez Anię oraz Dominika.

Czytaj

Nowy Rok - nowe rozdanie :) Zmiany organizacyjne.

Witamy Was w nowym, 2020 roku! Jednocześnie chcielibyśmy Was poinformować, że z Nowym Rokiem projekt Web-Coders.pl staje się integralną częścią firmy "PK" company - IT training & software development.

Czytaj

Przygotowanie środowiska na kurs Front-End Developer.

Poniżej znajdziesz opis wstępnego przygotowania środowiska na kurs programowania Front-End Developer oraz na darmowe warsztaty programowania prowadzone w naszej szkole programowania w Krakowie.

Czytaj

Darmowe warsztaty programowania - formatowanie nagłówka nowoczesnej witryny one-page.

Jesteś zainteresowany kursem i chcesz poznać naszą szkołę programowania oraz metody nauczania? Chcesz poznać typowe zadanie wykonywane przez Front-End Developera w codziennej pracy? Chcesz się osobiście przekonać, czy to coś dla Ciebie?

Czytaj

Kurs programowania w Warszawie.

Miło nam poinformować, że od września 2018r. nasze usługi szkoleniowe będą dostępne również w Warszawie.

Czytaj

Kurs JavaScript dla Front-End Developera.

Znasz już nieźle HTML oraz CSS? Czas wyjść na wyższy poziom! Nasza szkoła programowania proponuje nowy kurs: JavaScript dla Front-End Developera.

Czytaj

Wprowadzenie do HTML5

HTML (ang. HyperText Markup Language, hipertekstowy język znaczników) jest używany do tworzenia stron internetowych i innych typów dokumentów przeznaczonych dla przeglądarek Internetowych. Standardem HTML zarządza World Wide Web Consortium (W3C).

Czytaj

Wprowadzenie do CSS3.

CSS operuje na warstwie prezentacji. W dużym skrócie odpowiada za odpowiednie formatowanie wizualne strony / aplikacji.

Czytaj

Zakończenie kolejnej edycji kursu Front-End Developer

Miło nam poinformować, że zakończyliśmy kolejną edycję kursu Front-End Developer w Krakowie!

Czytaj

Reset i normalizacja w CSS.

Jak zapewne wiesz przeglądarka ma swoje domyślne style CSS, które są stosowane do Twojej strony. Zazwyczaj te ustawienia nie są optymalne i powinniśmy je resetować. Możemy to zrobić za pomocą właściwości priorytetów stosowania styli. Zauważ, że style autora mają większy priorytet, niż style przeglądarki. Można to zatem wykorzystać w praktyce. Tworząc swój plik CSS nadpisujesz ustawienia domyślne przeglądarki. Taki minimalny reset CSS może wyglądać następująco:

Czytaj

Lekcja pokazowa dla osób zainteresowanych szkoleniem Java Developer

Lekcja pokazowa / warsztaty dla osób zainteresowanych szkoleniem Java Developer (od podstaw).

Czytaj

Specyficzność (reguły kolizyjne CSS).

Na początku nauki CSS trzeba zaznajomić się z takimi zagadnienieniami jak specyficzność oraz kolizje znaczników. Zrozumienie tych pojęć jest kluczowe w nauce CSS. Wspomniane zagadnienia postaram się wyjaśnić na konkretnych przykładach.

Czytaj

Kurs programowania Back-End Developer Kraków, Warszawa - szczegóły.

Poniżej znajduje się szczegółowy opis naszego kursu programowania - moduł II - Back-End Developer w Krakowie.

Czytaj

Jak się nauczyć programować?

Pytanie, które pojawia się najczęściej wśród osób zainteresowanych nauką programowania brzmi: Jak się nauczyć programować? Skoro przeglądasz ten artykuł zapewne i Ty zaliczasz się do tego grona. Sposobów na naukę programowania jest wiele i każdy ma swoje przemyślenia w tym temacie.

Czytaj

Jak się przygotować do kursu programowania?

Wreszcie zapadła ostateczna decyzja, Tak! zostanę programistą/ką. Jeśli się zdecydowałeś/aś na naukę stacjonarną czas się do niej przygotować.

Czytaj

Słowniczek podstawowych pojęć związanych z programowaniem.

Poniżej przedstawiamy słowniczek pojęć podstawowych, z którym warto się zapoznać przed kursem programowania. Nie ma znaczenia, czy zdecydowałeś się na nasz kurs, kurs u konkurencji czy uczysz się samodzielnie. Na wstępie nauki programowania warto zaznajomić się z poniższymi pojęciami. Postaram się je przedstawić językiem jak najbardziej przystępnym (pomijając niuanse techniczne), aby zrozumiały to osoby bez przygotowania techniczno-informatycznego.

Czytaj

Kurs programowania dla początkujących okiem mentora.

W sieci można odszukać wiele artykułów przedstawiających kurs programowania z punktu widzenia uczestnika. Ja postanowiłem przedstawić jak to wygląda od strony mentora.

Czytaj

Polityka prywatności

Czytaj
menu
arrow_drop_up
Front-End (22.06.2024), Full-Stack (22.06.2024) [ szczegóły ]